Výnimočná chuť kávy zo sopečnej pôdy Bali – ostrova Bohov.

Káva Mountain Bali je výberová 100 % arabika pochdádzajúca z horskej oblasti Kintamani v nadmorskej výške 1250 metrov nad morom.

Pestovanie výberovej kávy na Bali sa traduje medzi generáciami plantážnikov už storočia. Ich základ spočíva z filozofie „Tri Hita Karana“ čo znamená „tri príčiny blahobytu”. Harmónia s Bohom, medzi ľuďmi a hlavne harmónia voči životnému prostrediu, má za následok to, že na Bali je používanie pesticídov zakázané.

Chuť kávy Mountain Bali je jedinečná ako jej pôvod. Charakteristická je čokoládová chuť, sprevádzaná jemnými citrusovými podtónmi s nádychom pražených, voňavých orieškov.

Na jej chuti sa taktiež prejavila sopečná pôda bohatá na minerálne látky, ktoré sú pre kávovník veľmi dôležité .

Mountain Bali zaručuje 100 % fair trade na rozdiel od iných výrobcov káv, ktorí nemajú dosah na kávových plantážnikov z daného regiónu. Každé skonzumované zrnko kávy podporuje priamo poľnohospodárstvo na Bali bez tretích strán spojených s distribúciou.

Sušenie čerešní kávovníka na horskom slnku

Sušenie čerešní kávovníka na horskom slnku.

Káva sa spracováva dvomi metodámi “Natural“ a “Washed“ 

Naturálny spôsob spracovania čerešní kávovníka spočíva v sušení na horskom slnku na 11 % vlhkosť bez zbytočného plytvania vody. Tento spôsob zároveň aj šetrí životné prostredie.

Zrnko kávy spracované naturálne sa definuje výrazným telom v kombinácii so širokou škálou sladkých tónov s nižším podielom acidity.

Druhá metoda spracovania kávy je za pomoci vody. Z kávovej čerešne sa odstráni dužina, následne sa zrná obalené v pergamene premývajú vo vodných tuneloch.

Kávové zrnká sa sušia po dobu 15 dní na horskom slnku priamo v oblastiach hory Catur. Po vysušení smerujú zrná do závodu, kde sa odstráni pergamen a zostane samotné zelené zrno, pripravené na praženie.

Zrnko kávy spracované za pomoci vody má rýdzu chuť s vyšším podielom acidity.

pôvod a spracovanie kávy za pomoci vody

Spracovanie kávy za pomoci vody.

Praženie kávy na Slovensku, pod dohľadom odborníkov.

Keďže ide o najkvalitnejší stupeň kvality kávy na export z Bali, kávu pražíme čerstvú priamo na Slovensku, všetko pod dohľadom našich skúsených odborníkov.

Káva Mountain Bali sa praží 3 spôsobmiLight – svetlé praženie, medium – stredné praženie a full city – tmavšie praženie.

V prípade že máte radšej kávu čokoládovejšiu s nižším podielom kyslosti doporučujeme vám Full city. Na ovocné espresso alebo filtrovanú kávu doporučujeme Light roast. Medium je dokonalý stred medzi oboma svetmi.

Praženie kávy na Slovensku, pod dohľadom odborníkov.

Káva Natural Process edition

10.90  s DPH
10.90  s DPH
10.90  s DPH

Káva washed edition

9.50 29.90  s DPH
9.50 29.90  s DPH
9.50 29.90  s DPH

Tak čo dostali ste chuť? 🙂

Prezerať produkty