Spracovanie kávy

Pestovanie kávy sa traduje medzi generáciami plantážnikov už storočia. Ich základ spočíva z filozofie „Tri Hita Karana“ čo znamená „tri príčiny blahobytu”. Harmónia s Bohom, medzi ľuďmi a hlavne harmónia voči životnému prostrediu, má za následok to, že na Bali je používanie pesticídov zakázané.

DOZRIEVANIE A ZBER

 

Čerešne kávovníka musia byť v sýto červenej farbe, aby ich zberači mohli pozbierať, vytriediť a následne poslať na spracovanie pomocou vody.

pôvod a spracovanie kávy za pomoci vody

SPRACOVANIE ZA MOKRA

 

Ide o spracovanie kávy za pomoci vody. Z kávovej čerešne sa odstráni dužina, následne sa zrná obalené v pergamene premývajú vo vodných tuneloch. Potom, uchované v ochrannej vrstve – pergamene putujú na sušenie.

Sušenie čerešní kávovníka na horskom slnku

SUŠENIE A TRIEDENIE

 

Kávové zrnká sa sušia po dobu 15 dní na horskom slnku priamo v oblastiach hory Catur. Po vysušení smerujú zrná do závodu, kde sa odstráni pergamen a zostane samotné zelené zrno, pripravené na kontrolu kvality a praženie.

PRAŽENIE KÁVY

 

Keďže ide o najkvalitnejší stupeň kvality kávy na export z Bali, kávu pražíme pre Vás čerstvú priamo v Európe, všetko pod dohľadom našich skúsených odborníkov.